Na al de extra informatie die wij afgelopen weken hebben gehoord en besproken met betrekking tot het spelen op kunstgras, hebben wij besloten dat er vanaf komend weekend weer op kunstgras gevoetbald gaat worden.
De belangrijkste redenen zijn dat alle adviezen van officiële instanties zoals het RIVM, het Europees agentschap voor chemische stoffen ( ECHA) en de GGD aangeven dat spelen op kunstgras veilig is.
Deze adviezen worden ondersteund door de vereniging van de Nederlandse gemeenten en de KNVB.
Voor eventuele extra informatie verwijs ik u graag naar de onderstaande publicaties:
- GGD: http://www.ggdghor.nl/nieuws/2017/02/16/ggd-advies-blijft-dat-sport-op-velden-met-rubbergranulaat-veilig-en-verantwoord/
- KNVB.NL: : http://www.knvb.nl/nieuws/assist/assist/23958/knvb-uitkomsten-onderzoek-rivm-worden-niet-weerlegd
Samen met alle voetbalverenigingen uit de gemeente Asten en Someren hebben wij daarom besloten om deze adviezen op te volgen.
Vanuit deze hoedanigheid is er dan ook vandaag het onderstaande persbericht naar buiten verstuurd namens dit cluster.
"Dinsdag jl. is op de voorjaarsvergadering van de gezamenlijke voetbalvereniging van gemeente Asten en Someren besloten te blijven voetballen op de kunstgrasvelden ingestrooid met rubbergranulaat. Hiermee volgen de verenigingen het standpunt van de KNVB en VSG en de zienswijze hierop van de Gemeenten Asten en Someren. Het standpunt van deze partijen is gebaseerd op het onlangs uitgebrachte rapport van het RIVM en het Europese Agentschap voor Chemische stoffen (ECHA). Deze laatste organisatie heeft in opdracht van de Europese Commissie een onderzoek hebben uitgevoerd naar het gebruik van rubberkorrels op kunstgrasvelden en de gezondheidsrisico’s voor het laten bespelen van deze velden."
Wij hopen op u begrip,
Hoofd en Jeugdbestuur SV Lierop